1 / 12
Модерен стан во германските згради штип
135.000 €
09.11.2022 10:43

Штип / Штип

Број на соби:

6

Квадратура:

224 m²

Греење:

Централно

Спрат:

Приземје

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Наместен

Лифт:

Не

Година на градба:

1990

Година на реновирање:

2016

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

Повеќе од 2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Родољуб Чолаковиќ 1/4

id: sa1049/родољуб чолаковиќ 1/4
штип македонија
135000€
description
модерен стан во германските згради штип
house - штип
Се продава модерно наместен стан во Германските згради во Сењак Штип со површина од 225м2. Зградата се наоѓа спроти спортската сала Јордан Мијалков, станот има 2 влеза има сопствен двор со гаража (гаражата не е легализирана) и е на 4 спрата сите уредно и модерно наместени, енергетски ефикасна стиропорна фасада, со нови ПВЦ врати и џамови, комарници на сите, тераси на секој спрат и поглед кон Река и новиот мост.

Распоред по спратови и пласко уредување:
Приземје: Влез од дворот, кујна со трпезарија, ходник, бања, остава, спална и влез од внатрешната страна на зградата.
Спрат 1: Нова кујна и трпезарија со дневна отворен простор, тоалет, подно греење под пархет и плочки и балкон (кујната останува не е користена)
Спрат 2: Две спални уредени со балкон, и тоалет со бања.
Спрат 3: Две спални уредени со балкон.
Поткоревје: Две простории со одвод и довод со балкон.

Во близина:
Градинка на само 20 метри, супер маркет на 100 метри, училиште на 400 метри, спортска сала на 50 метри, ресторан на 50 метри.
property features
House
5 bed
2 bath
8 Rooms
Built 1990
2 Parking Spaces
Air Conditioning
Alarm System
Land is 722 m²
Floor Area is 225 m²
Energy Rating A++
Toilet
Ensuite
Garage
Carport
Open Parking Spaces
Fully Fenced
Гаража
Двор
Имотен лист
Легализирано
Паркинг

Категорија: Недвижности / Станови

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам