1 / 2
Processor intel core i7-3770
4.500 МКД
Цената е фиксна
21.12.2022 12:24

Чаир / Скопје

Sockets Supported FC LGA 1155
Total Cores # 4
Total Threads # 8
Max Turbo Frequency 3.90 GHz
Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency‡ 3.90 GHz
Processor Base Frequency 3.40 GHz
Cache 8 MB Intel® Smart Cache
Bus Speed 5 GT/s
TDP 77 W

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Profi4Tech
Lazar Trpovski 88
Потврден огласувач
071266150
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам