1 / 12
Стан и гарсоњера кај гимназијата
102.000 €
Цената е фиксна
10.12.2022 08:18

Охрид / Охрид

Број на соби:

3

Квадратура:

78 m²

Греење:

Струја

Спрат:

2 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

1 Тераса

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Туристичка бр.48

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на комлетно реновиран трособен стан бр. 10 со вкупна површина од 68 м2 (78 м2) на бул. Туристичка бр. 48, Зграда 1, влез 1, Кат 2 со Имотен лист, во Охрид, КО Охрид 3, КП 16646 (третата воена зграда насппроти музичкото училиште, во близина на охридската гимназија и поликлиника Маџаров), Станот е со југозападна оринетација, истиот на лице место е поделен на два засебни стана, од кои едниот располага со дневна соба со француски балкон, засебна кујна, спална соба и купатило, а другиот само една спална соба со кујна и купатило. Терасата која е со површина од 10 м2, а која не е запишана во Имотниот лист, делумно е затворена, односно е во состав на дневната соба во едниот апартман и дел од собата во другиот апартман, а како тераса се оставени само околу 3 м2. Станот е комплет реновиран, со нови инсталции, врати, прозори, ламинат, ѕидови и истиот има можност повторно да се спои како еден трособен стан со две спални и две купатила. Се продава комплет наместен со квалитетен мебел и технички уреди и е веднаш вселив. Одличен е за фамилијарно живеење, но и за привремен престој, односно туристичка дејност. Зградата има и сопствен паркинг простор. Цена 102.000 ЕУ

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам