1 / 3
Десктоп компјутер
300 €
Цената не е фиксна
29.01.2023 19:27

Скопје Центар / Скопје

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Десктоп компјутер ретко користен исклучиво за игри (Dota 2, Destiny 2)

Куќиште - ATX Midi Tower Case Deepcool Tesseract SW
Вентилатори на куќиштето x2 – Deepcool Gamer GS120
Матична плоча – Asus z97k
Процесор – Intel i5-4690K CPU @ 3.50GHz
Ладилник за процесор – Noctua NH-D14
Рам меморија 2x4 kit x2 (16gb ram вкупно) – Hyper X savage
SSD - Kingston 480GB SSD UV500
Графичка карта – Asus STRIX GTX 960 DirectCU II OC
Напојување – Cooler master G650M
Windows 10 pro
Office 365

https://we.tl/t-5T0noHxdSg

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Dushan
Потврден огласувач
070916755
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам