1 / 12
Se prodava kukja Leskoec
32.500 €
35.000 €
05.02.2023 13:31

Охрид / Охрид

Број на соби:

2

Квадратура:

50 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Струја

Дворна површина:

633 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Година на градба:

1985

Година на реновирање:

2010

Број на балкони:

Тераса + 1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Leskoec

Se prodava ubava samostojna kukja vo s.Leskoec.
Povrsina na dvornoto mesto e 592m2
Zemjiste pod zgrada 54m2
I vkupna kvadratura na kukjata e 40m2
Vkupna kvadratura 686m2
Ima dve pomosni prostorii izgradeni
pozadi kukjata,i ubavo dvorce pred kukjata so otvoren pogled na planina i stranicno prema ezero.
Kukjata se sostoi od dnevna, kujna ,spalna ,wc i e vo dobra sostojba.
Ostanatoto zemjiste 592m2 e gradezno zemjiste
Kukjata se naogja na mestoto vikano Varnica - Leskoec i dosta naseleno mesto kako so postari gradbi taka i so novi gradbi.
SO CIST IMOTEN LIST
Kontakt- Maja 》》075 424 200《《
Viber- Maja 》》077 844 523《《

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Maja
Потврден огласувач
075424200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам