1 / 11
Bianchi C-Sport Cross XL kako nov
520 €
30.01.2023 09:21

Аеродром / Скопје

Вид на велосипедот:

Механички

Пол:

Машки

Големина на тркало:

28 "

Големина на рам:

Останато

Prodavam Bianchi C-Sport Cross XL, kompletno ispraven.
Kupen od outdoor.mk, Skopje, so kompletna dokumentacija.
Poveke na sledniot link:
https://outdoor.mk/index.php?route=product/product&path=255&product_id=3264

Елегантен хибрид: градски, спортски велосипед, кој со својата амортизација ќе го направи возењето покомфорно, а со кој ќе можете да уживате и надвор од асфалтот, на лесни земјени патишта.

Спецификација:

Рам: C-Sport Cross Alu Disc, внатрешно спроведување на кабли, мазен вар
Амортизер: SR Suntour SF16-NEX-HLO-DS-700C, 63мм, Disc
Гарнитура: Fsa NO.8B/ZS4D 1-1/8"
Шифтери: Shimano ST-EF505 3x8sp
Заден менувач: Shimano ACERA RD-M360-L SGS 8sp
Преден менувач: Shimano Tourney FD-TY700-TS3
Пренос: Shimano FC-TY301 42x34x24T, курбла/рам: 170mm-43/47cm, 175mm-51/55cm
Средна осовина: Shimano BB-UN101
Касета: Shimano CS-HG200-8, 12-14-16-18-21-24-28-32T
Кочници: Shimano BR-MT200, органски пакни - хидраулични диск кочници
Ротори: Shimano SM-RT10, 160mm, Center Lock
Обрачи: Velomann ATD500 disc, алу, 700c 622x19, 32 dupki, tubeless ready
Стем: Velomann ST69A 3D forged 6061 Alloy, 12° 31,8mm 1.1/8", должина/рам: 70mm-43cm, 10mm-47/51cm, 120mm-55/59cm
Волан: Velomann Alloy 6061 DB, 620mm, flat bar, 9° bend, 31,8mm
Грипови: Bianchi Ergonomic Double density, Black/CK
Колче: Velomann Alloy shaft AL6061, alloy head, 15mm offset, 31,6mm
Седло: Selle Royal, 269mm x 146mm

За BIANCHI

BIANCHI (Бјанки) е најстариот производител на велосипеди во светот, започнувајќи ја својата мисија во далечната 1885 година – со непрекинати иновации и пасија за постојан развој на велосипедизмот во овие повеќе од 130 години!

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Велосипеди

Се продава од:

Val
Потврден огласувач
075310411
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам