1 / 10
marantz pm-54mk2
110 €
24.11.2022 23:28

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

orginalna sostojba vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Specifications Marantz PM-54 MKII amplifier:
- Phono (MM / MC), CD, Tuner TV / Aux 1, Video / Aux 2, Tape 1 (In / Out), Tape 2 (In / Out), Speaker System 1 + 2 , Tone Control, Loudness
- Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)
- Frequency response: 10Hz to 70kHz
- Total harmonic distortion: 0.02%
- Damping factor: 100
- Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)
- Signal to noise ratio: 86dB (MM), 96dB (line)
- Output: 465mV (line)
- Dimensions (W x H x D): 416 x 118 x 334 mm
- Weight: 9.5 kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

technics su-v620

0 €

marantz pm-30

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам