1 / 5
ФОРД ФОКУС 1.6СЕДАН-МНОГУ СОЧУВАН-НЕУВЕЗЕН-135.000 км-ЗАМЕНА
2.900 €
Цената е фиксна
2.990 €
26.03.2023 12:38

Охрид / Охрид

Марка:

Ford

Модел:

Focus

Година:

2003

Гориво:

Бензин / Плин

Километри:

130000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2023

Сила на моторот:

74 kw / 101 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

ЗАМЕНУВАМ (НЕ ПРОДАВАМ,БИДЕЈКИ НЕ МОЖАМ БЕЗ ВОЗИЛО-ми треба пред се за на работа)
,феноменален форд фокус -модел Salloon--најдобриот модел на форд фокус од оваа генерација, со максимална опрема за овај модел ( има темпомат, клима,4 АИРБАГ,АБС..).
Фордот фокус НЕ Е ОД УВОЗ (купен во МИ-ДА на 22.10.2003 година и прв газда беше професорот на машински факултет Звонко кој сега е пензионер),а јас ја имам 2 години.

Фордот има ОРИГИНАЛНИ 137.000 км со гаранција,со сервисна книшка од МИ-ДА ,во одлична состојба комплет-мотор,подвозје,мењач,клима,кочници,гуми, ентериер.Каросерија без корозија,без никакви удари, гаражирана кола.

Фордот ги има направени и голем сервис со сет ребрест каиш на 114.000 км и мал сервис на 132.000 км и нема потреба од ни еден денар влог во него.
Фордот има 2 фабрички клуча.
Фордот има атестиран италијански плински уред ставен во Плимонт-Скопје на 119.000 км,кој е редовно сервисиран.
Мотор 1.6 бензинец (Зетек најдобриот и најдокажаниот бензински мотор од форд креиран од Јамаха со рок на употреба над 400.000 км),кој работи како нов.
Колата е регистрирана до 08/2023 год.

Цена 2.900 евра --ФИКСНО--вакво возило од оваа година со оваа километража и во вака сочувана состојба ,се наоѓа РЕТКО,затоа од таа цена подолу не одам. Нема споредба со цени со извозени и пролупани фордови. Сепак ВЕ МОЛАМ на кого не му одговара цената нека не се јавува и нека бара друга кола,за да избегнеме непријатности.

Може замена само за подобро и поскапо возило,СО МОЈА ДОПЛАТА до 6.000 е--под овие услови-
1.ВОЗИЛО да е со мала километража и поминати до 180.000 км максимум (исклучок-мерцедес до 280.000 км)--колку помала километража толку поголеми шанси за замена,
2. предност за неувезено возило и возило од прв или втор газда,а увезено само ако е минимум една година возено во РМ (не од прекупец)
3. само возило во одлична состојба --механички , технички,ентериер,електроника,каросериски, подвозје,мењач....
4.исклучиво возило со прва фабричка фарба без префарбувани делови,без удари и оштетувања на каросерија и без корозија
5.задолжително да е возилото со сервисна книшка
6.Возилото да не е со 2 врати .
7.Возилото да не е џип и да не е темно црна боја

Замената е можна само со возило--
1)--БЕНЗИНЕЦ (само со атмосверски мотор,не прифакам турбо бензинци) или БЕНЗИН-ПЛИН возило--само од подолунаведените-
--јапонско возило (само ХОНДА и ТОЈОТА ),
--германско возило( Мерцедес-Б,Ц и Е класа, Волксваген-голф,џета,пасат, Ауди А3 и А4 , БМВ 3 )
--волво S и V модели

2)-- ДИЗЕЛ возило (КОМПЛЕТ ИСПРАВНО-без проблеми со дизни,пливачки замаец,турбина,ЕГР вентил,ФАП филтер..и други специфични поправки кај многу извозани дизели) и тоа од марки-
--Тојота --модели со мотор 1.4 Д4Д ,хонда -модели со мотор-2.2д
--мерцедес Б,Ц и Е класа--само модели 180,200 и 220,но само добро сочувани примероци

Бидејки сум повозрасен-пред пензија,не сум спремен за патување по други градови,така да гледање на коли ке мора во Охрид(може исклучок за во саботи).

Тел.--071-232399 Иван

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

ivan
Потврден огласувач
071232399
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам