1 / 12
Убав стан од 69 м2 во Даљан
52.000 €
Цената е фиксна
28.11.2022 14:11

Охрид / Охрид

Број на соби:

2

Квадратура:

69 m²

Греење:

Струја

Спрат:

4 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Стар

Опрема:

Наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југ

Адреса:

Сатеска бр.38

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на стар двособен стан бр. 8 со вкупна површина од (69) 59 м2 (стан со површина од 54 м2 и тераса со површина од 5 м2) на ул. Сатеска бр. 38, Зграда 1, Влез 2, Кат 4, без лифт, во Охрид, КО Охрид 3, КП 13522, со чист Имотен лист (населба Даљан, во близина на поранешниот хотел Магнус, односно младински дом, на само 150 м од езерото). Станот е со оринетација север - југ. Истиот располага со пространа дневна соба со трпезарија и тераса од 5 м2 на југ, засебна кујна, уште една тераса од 4 м2 на север која не е запишана во Имотниот лист, купатило и спална соба на југ со полуфранцуски балкон од 1 м2 кој не е запишан во Имотниот лист, како и подрум од 5 м2 кој исто така не е запишан во Имотниот лист. Станот е веднаш вселив, а може и да се реновира. Зградата има и обезбеден сопствен паркинг простор со приватизирано земјиште под зграда и двор. Одличен е за фамилијарно живеење или за повремен престој. Цена 52000 ЕУ.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам