1 / 1
Harman Kardon HK-6500
По Договор
30.01.2023 13:46

Прилеп / Прилеп

Prekrasno pojčalo so odlična phono MM/MC sekcija.
Specifications
Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 0.5Hz to 200kHz
Total harmonic distortion: 0.09%
Damping factor: 65
Input sensitivity: 0.12mV (MC), 2.2mV (MM), 135mV (line)
Signal to noise ratio: 76dB (MC), 80dB (MM), 98dB (line)
Dimensions: 443 x 134 x 359mm
Weight: 9.2kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам