1 / 9
Kukja vo Dutlok na odlicna lokacija
225.000 €
10.03.2023 10:05

Гостивар / Гостивар

Број на соби:

10

Квадратура:

263 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

532 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Исток

Адреса:

Населба Дутлок, Гостивар

🗣Се продава куќа во населба Дутлок на убава локација на само 300 метри оддалеченост од „СОУ Гостивар“ (Гимназија)

📐Вкупната површина на парцелата изнесува 532 м2 и на неа е предвидена градба на објект со површина во основа од 221 м2.

🏠Истиот може да биде изграден со катност од Приземје + 2 ката + поткровје со вкупна бруто развиена површина од 860 м2.

Моменталната состојба на објектот кој егзистира на парцелата е следна :
-Површина на основа 107 м2;
-Се состои од подрум, приземје и кат со вкупна станбена површина од 263 м2;
-Поседува гаража со 14 м2 во основа;

🟢Недвижноста поседува уредна документација (имотен лист) без никакви прибелешки (товари).

💶Цена : 225 000 евра.

📞За повеќе детали и посета на лице место можете да не контактирате на : 078/274-222 ; 078/377-777 ; 078/222-666

📧или на нашата маил адреса : nedviznosti@katstar.mk

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Кат-стар Про Недвижности
ул Душко Поповиќ бр.2а - Гостивар
Потврден огласувач
078377777
Испрати Е-маил до огласувачот

Kukja so golem dvor vo naselba Pitarnica (na glavna ulica)

0 €

Se prodava kukja vo naselba Leska, Bul Brakja Ginoski,

160000 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам