1 / 11
technics su-v9
280 €
16.05.2023 08:57

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

tehnicki top estetski so mali grepki vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Technics SU-V9
Stereo Integrated Amplifier (1981-85)
Specifications
Power output: 120 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.003%

Damping factor: 80

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 71dB (MC), 79dB (MM), 91dB (line)

Channel separation: 55dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 430 x 120 x 350mm

Weight: 14.7kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

marantz pm-30

0 €

marantz pm-54mk2

110 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам