1 / 3
TANNOY REVEAL RED
170 €
18.03.2023 19:34

Битола / Битола

Tannoy Reveal Red
Frequency response: (1) 65 Hz - 20 kHz
Recommended amplifier power: 30 to 100 w rms into 8 ohm
Power handling Average: (2) 50 W rms Programme: 100 W rms
Nominal Impedance: 6
Sensitivity: (3) 90 dB SPL /2.83V @ 1 m
Distortion: < 0.8%
Crossover frequency: 3000 Hz
Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

Nikola Tesla
Потврден огласувач
070269237
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам