1 / 4
Bowers & Wilkins Spkrs + Pioneer VSX D514 Rcvr
6 €
19.03.2023 06:41

Аеродром / Скопје

Се продаваат комплет звучниците и рисиверот, малку користени, екстра квалитет при слушање музика и гледање филмови.

Bowers & Wilkins Speakers CMD*2
System type 2-way
Enclosure type Bass-reflex
Frequency response ± 3dB 70 - 20000 Hz
Nominal impedance 8 Ohm
Amplifier Requirements 30 - 120 W
Sensitivity (2.83V/1m) 87 dB
Tweeter 25 mm (1 in.) alloy dome
Woofer 165 mm (6.5 in.) Kevlar cone
Dimensions (H x W x D) 316 x 220 x 242 mm / 12.44 x 8.66 x 9.53 in.
Weight 7 kg / 15.4 lbs.
Профи звучници, малку користени за домашно потреби, врв од квалитетен звук, најдоби во класата, само за тие што уживаат во квалитетниот звук...

Pioneer VSX D514, receiver
Tuning range: FW, MW
Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)
Surround output: 100W (front), 100W (center), 100W (rear)
Frequency response: 5Hz to 100kHz
Total harmonic distortion: 0.2%
Input sensitivity: 200mV (line)
Signal to noise ratio: 96dB (line)
Output: 200mV (line)
Speaker load impedance: 8Ω to 16Ω
Digital inputs: coaxial, optical
Video Connections: composite
Dimensions: 420 x 158 x 393mm
Weight: 9.3kg
Accessories: remote control
Рисивер кој се продава комплет со звучниците, малку користен, без отварања и било какви сервисирања, екстра состојба.

Сетот се продава комплет, поради купен нов HiFi систем, само за сериозни купци, може замена за Iphone...
Цена по договор...

инфо само на тел:
078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023 078 250 023

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Засилувачи, Појачали

Се продава од:

Aleksandar
Потврден огласувач
070603636
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам