1 / 5
SE PRODAVA HAMACHI KROS 300 KUBICI
2.000 €
18.03.2023 07:46

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Марка:

HM

Вид:

Крос / Ендуро

Година:

2021

Модел:

Hamaci

HAMACHI EXTREME 300 CC BEZ TOCKA! 2021 GOD POMINATI SAMO 4000 km. Детали за производот
Тип на мотор 300,single cylinder,air-cooled, four-stroke, CDI
Кубикажа 298 цм3
Компресија 9,2 : 1
Макс. Јачина (hp/r/min) 17.5hp/7000
Макс. Брзина (Km/h): 99
Подмачкување: Pressure ,splash
Менувач: Рачен
Палење: C.D.I
Системи на палење: Electric/Kick start
Систем на пренос: Chain drive
Шасија
Преден амортизер: Хидраулични
Заден амортизер: Хидраулични
Chassis structure: Cradle type
Задна вила Железна
Предна кочница Диск
Задна Кочница Диск
Предна гума 90/100-21
Задна гума 110/100-18
Издув Алуминиумски
Акумулатор: 12V6.5Ah
Димензии
L X W X H (mm): 2100х810х1280
Висина на седиштето (mm): 960
Меѓуоскино растојание (mm): 1470
Минимален клиренсe (mm): 300
Номинална максимална маса на товар (kg): 150
Капацитет за патници:2
Сува Маса (kg): 132,5
Вкупен капацитет на масло (L):1.2Л
Волумен на резервоарот за гориво 6,5 Л - POVEKE INFO:072251241 GORAN.

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од:

jeton
Потврден огласувач
078767740
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам