1 / 12
Volkswagen Golf VI 2.0 TDI
8.500 €
04.05.2023 16:36

Охрид / Охрид

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Golf

Година:

2009

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2022

Сила на моторот:

81 kw / 110 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Volkswagen Golf VI 2.0 TDI
⮚ Година на производство: 2009
⮚ Прва регистрација: 06/2009
⮚ Километража: 216 120 km
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Моќност: 81kw/110кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1968cc
⮚ Менувач: Рачен/ 5 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO5
⮚ Земја на потекло: Белгија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.1l/100km; отворено 3,7l/100km;
просечно 4.2l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник со 2 зони на ладење,
- Navigation module RNS 310
- паркинг сензори
- темпомат
- сензор за дожд
- фабричко радио со CD,
- темпомат,
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- паркинг сензори назад
-еуро кука
Беспрекорна состојба
-сменет нов сет ламела
Потврда за км

Цена: 8500 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам