1 / 12
КУЌА ВО РАДИШНИ - ТРЕТ ВЛЕЗ - 244м2 и 355м2 ДВОР
232.000 €
Цената не е фиксна
07.02.2023 11:40

Бутел / Скопје

Број на соби:

9

Квадратура:

244 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

355 m²

Тип на домот:

Дуплекс - Лепена куќа

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Празен

Година на градба:

1998

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Радишани - трет влез

Продажба на куќа на одлична и мирна локација во Радишни на третиот влез.

🏢 Објект - приземје + 1 кат + поткровје

Куќата располага со вкупна површина од 244м2 нето површина и функционален распоред на просториите распределен на 3 единици од кои секој располага со дневен престој, кујна и трпезарија, две спални соби, бања.

➡️ 244м2 нето површина
➡️ 355м2 вкупна површина на парцела
➡️ греење на дрва со систем поврзан на радијатори
➡️ ориентација - југоисток - северозапад
➡️ цврста и квалитетна градба
➡️ столарија - алуминиумски прозори со пвц фолија низ целата куќа, паркет, квалитетна санитарија и керамика
➡️ паркинг простор пред куќа
➡️ надворешна изолација - 12цм тула + 10цм тервор + фасадна цигла, кровна изолација со тервол, терпапир, греди и керамиди
➡️ околина: супермаркети, детска градинка и основно училиште, зеленило и чист воздух, банки, аптеки, 10км, односно 20мин со автомобил од центарот на градот

💵 цена: 232.000 евра + данок на промет

📢За подетални информации, презентација и посета на куќата, слободно контактирајте не

👉Вашиот компас за недвижности!

☎️075/ 30 40 52
📩info@kompas.mk

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Компас Недвижности
Потврден огласувач
075304052
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам