1 / 12
Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Innovation
10.200 МКД
04.05.2023 16:36

Охрид / Охрид

Марка:

Opel

Модел:

Zafira

Година:

2012

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Златна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2022

Сила на моторот:

96 kw / 131 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI Innovation
⮚ Година на производство: 2012
⮚ Прва регистрација: 10/2012
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 200 510 km
⮚ Моќност: 96kw/130кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1956cc
⮚ Менувач: рачен/ 6 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Белгија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.3l/100km; отворено 4.0l/100km;
просечно 4,5l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- kлима
- Навигација
- Камера за возење назад
- Паркинг сензори
- Старт/Стоп систем
- Систем за контрола на патувањето (темпомат)
- Спортска шасија
- Bluetooth интерфејс
- USB интерфејс
- AUX-IN-Anschluss (AUX-IN)
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- BI-xenon светла
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Алуминиумски бандажи
- подесување на предни седишта по висина
Потврда за км.
Бецпрекорна состојба
2 клуча
Цена 10 200 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам