1 / 4
Velosiped Drag ZX-2 26"
9.000 МКД
27.03.2023 09:37

Карпош / Скопје

Вид на велосипедот:

Механички

Пол:

Машки

Големина на тркало:

26 "

Големина на рам:

20 "

РАМ
Рам: A6+ Alloy
Вилушка: Zoom CH-410E 60mm
Drag hand-built double wall
Гуми: Kenda K-922 26x1.95
Aero X3 32H
Менувачи: Shimano SL-RS35 3x7
Преден шифтер: Shimano FD-TY10
Заден шифтер: Shimano RD-TX35
Педали: Alloy 170mm 24x34x42
Венец-касета: Shimano MF-TZ21-7 14/28T
Средина: Thun GO
Педали: PP BODY
Верига: KMC Z50
ДРУГИ КОМПОНЕНТИ
Седиште: COX Speed TM
Волан: 620mm, Rise: 30mm
Alloy +15/25 Degrees
Чашки: FP 801S 1 1/8“
Рачки: Plastic / Alloy
Кочници: Alhonga V-brakе
Тежина: 14.1 kg

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Велосипеди

Се продава од:

Zlatko
Потврден огласувач
071335928
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам