1 / 5
DIGITALEN VLAGOMER ZA SEKAKOV VID NA DRVO I KARTON
1.400 МКД
21.04.2023 19:33

Куманово / Куманово

- PRODAVAM DIGITALEN VLAGOMER ZA MERENJE POVEKE VRSTI NA DRVO - DRVENESTI MATERIJALI I KARTON SO OPSEG NA MERENJE OD 0%-100% SO OPCIJA ZA KALIBRACIJA NA RAZNIO VIDOVI NA DRVO. SPECIFIKACIJA ZA UREDOT: - Мерен опсег: 0 ~ 99,9%

Точност: до 0,5%

Резолуција: ± 0.1%

Должина на електродата: 10мм

Принцип на мерење: електричен отпор

Електронски пинови: интегрирани

Автоматско исклучување: по околу 10 минути

Куќиште за отпорност на удар и заштитно капаче

Вградени четири вида на модели со прецизно тестирање.

Вграден детектор на батерија и автоматско исклучување.

Функција за чување податоци.

Голем LCD дисплеј лесен за читање.

Меморијата содржи 4 дрвени групи со калибрирање за околу 50 видови дрво.

Висока резолуција и брзо реагира.

Практично за носење и употреба.

Издржлив во употреба.
====================================
============================

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Дрвна индустрија и Преработка на дрво

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам