1 / 4
EC TDS METAR ЕЦ ТДС МЕТАР МЕТРИ
799 МКД
10.02.2023 20:21

Куманово / Куманово

Карактеристики:
1.3 во 1 дигитален мерач TDS може да обезбеди точни отчитувања на TDS EC и температурата.
2. Инструментот ТДС има автоматско надоместување на температурата во режимот на мерење.
3,5 минути автоматско исклучување. Заштедете енергија и продолжете го траењето на батеријата.
4. Конверзија во повеќе режими: има 4 различни режими за TDS EC инструментот. Притиснете Shift за да се префрлите помеѓу различни режими.
5. Функција за режим на меморија. Секој режим за стартување е стандарден режим што се користи пред исклучувањето.

Опис:
1. ТДС мерач на вода е професионален тестер за нивото на водата со едноставна работа, модерен изглед и мал волумен.
2. Тој е многу погоден за сите испитувања на квалитетот на водата, апликациите за прочистување на водата, регулацијата на отпадните води, аквакултурата, хидропониката, лабораториското и научното тестирање, базенот, еколошкото тестирање, колоидното сребро, третманот на вода итн.
EC - ЕC ја мери можноста материјалот да спроведе електрична енергија, значи колку добро течноста може да носи електрична струја низ неа. Кога гледаме ЕЦ во вода или течност, генерално ќе најдеме вода во природна состојба, како што се дожд, езерска вода, реки, итн. Ќе има ниско ниво на EC (чистата вода нема EC). Кога водата е предмет на загадување, контаминација или нечистотии, ќе видиме промена во EC на таа вода бидејќи растворените супстанции го зголемуваат нивото на EC. Како такво, ЕЦ може да биде добар показател за загадувањето во водата

Спецификации:
Опсег на мерење: спроводливост: 0-9990 μ s / cm
TDS: 0-9999ppm
Опсег на температура: 0,1-80,0 ℃ (32,0-176,0 ℉)
Точност: ± 2%
Материјал: ABS
Големина: 154 * 30 * 14мм / 6,06 * 1,18 * 0,55 "

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам