1 / 3
Potenciometri potenciometar za regulacija na napot do 4000w
600 МКД
03.03.2023 16:00

Куманово / Куманово

Максимална моќност: 4000W (поврзан на резистивно оптоварување)

=Регулација на напон: AC 0-220V

=Димензии: 91 x 59 x 34mm

=Заштита: Анти-скок, пренапони, апсорпција на РК (КЕМ)

=Како да го користите:

Влезот е поврзан со AC 220V, излезот е поврзан со електричен шпорет или моторни апарати, а потоа завртите го копчето за брзина, напон, за контрола на температурата.

=Некои Примени:
Електрична печка, бојлер, ламби,ДЦ мотор, електрични апарати,бормашини итн..до 4000 вати..

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам