1 / 5
DIGITALEN DVOEN VOLTMETAR SO AMPERMETAR 100V-100A
500 МКД
09.03.2023 14:12

Куманово / Куманово

- PRODAVAM NOVI PRECIZNI DIGITALNI AMPERMETAR SO VOLTMETAR ZA ISTOVREMENO MERENJE NA ELEKTRONIKATA NA VASETO VOZILO ILI NEKOJ EL.URED. SO MOZNOST ZA VGRADUVANJE. KRATOK OPIS : Модулот има обратен поларитет заштита, дури и ако тоа нема да го оштети модулот обратно.
Работен напон: DC 4.5-30V
Работа струја: <20mA
Освежување: околу 100ms / пати
Мерка на точност: 1% (± 1 цифра)
Работна температура: -15 до 70 ℃
Работен притисок: 80-106 kPa
Црвена жица : напојувањето +
Црна жица: снабдување со електрична енергија -
Сина жица: PW +, мерење терминал влезниот напон позитивен
Жолта жица (дебелина): ВО +, сегашниот влез
Зелена жица со дебелина: COM, заедничко мерење

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам