1 / 2
POTENCIOMETAR ZA RABOTA NA DC MOTOR VO DVA SMERA
1.500 МКД
03.05.2023 10:04

Куманово / Куманово

Тип на жици: терминал за завртки
Големина: прибл. 100 * 76 * 28мм
Влезен напон: DC 10V-55V
Макс. Струја: 60А
Излезен напон: Линеарен со оптоварување
Континуирана струја: 40А
Опсег на брзина: 0% до 100%
Контролна фреквенција: 15KHz
Метод на регулација: Потенциометар (линеарен)
Тип на регулација: Регулирање на струјата
Напред и назад: Поддршка
Дигитална локација: 0-100
Погоден за: Четкан DC мотор
Карактеристика:
Дизајниран со дигитален дисплеј кој ја покажува стапката во проценти од реалната брзина до максималната брзина.
Овој регулатор на брзината на моторот може да се инсталира за да се изврши обратна насока на моторот.
Со голема моќност овозможува поставување на насоката на ротација.
Добра изработка и добри перформанси.
Стабилен и сигурен.
Долг работен век.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам