1 / 3
Potenciometar potenciometri za regulacija na DC motor
450 МКД
02.01.2023 19:20

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Potenciometrite se do 28v,3A i 80w moknost na regulacija..moze da kontroliraat motorcinja od brishaci od kola,sijalici od kola,....se sto e do 28v DC ednonasocna struja
Input supply voltage:6V-28VDC
The maximum output power: 80W
The maximum continuous output current :3A
Duty Cycle adjustable:0%-100%

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам