1 / 4
ЕЛЕКТРОЛИЗЕР ЗА ВОДА ELEKTROLIZER ZA VODA
1.200 МКД
24.05.2023 08:05

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Електролизаторот за квалитет на вода ни обезбедува едноставен и ефтин начин за испитување на вода
квалитет. За испитување на квалитетот на водата, треба да земете две чаши
(100 ~ 150 ml)транспарентни,
едната чаша содржи вода од чешма бунар пумпа,а другата чаша прочистена филтрирана вода или вода купена во маркет. Потоа ставете ги двата краја од електролизерот во двете чаши, притиснете го копчето ON, тестот започнува. Обично, времето на тестот е 30 секунди.
Колку повеке има талог водата е полоша за конзумирање

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

OGLASUVAC
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам