1 / 9
Lexus RX450h
53.900 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

18.02.2023 20:01

Велес / Велес

Марка:

Lexus

Модел:

RX 450

Година:

2018

Гориво:

Хибрид

Километри:

110000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Каравани

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2023

Сила на моторот:

229 kw / 311 ks

Kласа на емисија:

Останато

Се продава Lexus RX450h President (највисоко ниво на опрема)
Година: 2018
Поминати 110000км
Мотор: 3.5L V6 4x4 Бензин/Hybrid
Сервисиран во Toyota/Lexus сеуште под гаранција
Нови зимски Bridgestone гуми, и една сезона возени летни Pirelli гуми
Регистриран цела година, осигуран каско.

4 типа на динамично возење (Eco, Normal, Sport, Sport Plus)
-Асистент за самостојно и адаптивно возење - кочи, забрзува, врти волан.
-Brake assistant (асистира да се спречи судар во градски и автопат услови). -
-Систем за препознавање на знаци со интегрираната камера
- LANE Assist - одржува правец/лента со вртење на воланот
Brake Hold и HAC system (асистент за тргнување на угорнини)
-Blind Spot Monitor на ретровизори
-Full Led светла (со возни перформанси на вртење во кривина, не-заслепување на возилата напред итн)
-Автоматско долго светло
-Кeyless doors and 5th door opening
-Heads-up дисплеј
-13" dysplay
-Седишта со меморија во перфорирана кафена кожа со ладење и греење на возачко и совозачко седиште и греење на задни седишта.
-завеси на задните прозори
-Кожен/Махагон волан со греење
-360 view camera и сензори
-Сензор за дожд
-Wireless полнач за мобилен
-Панорама кров
-Mark Levinson 15-speaker Sound System
-Bluetooth, USB и Aux

Без замени !

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Славчо Ангеловски
Потврден огласувач
071213919
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам