1 / 12
Нов четирисобен стан кај судот
159.900 €
24.01.2023 08:50

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

5

Квадратура:

118 m²

Греење:

Струја

Спрат:

3 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Нов

Опрема:

Наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Североисток

Адреса:

Димитар Влахов бр.15

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на НОВ дуплекс четирисобен стан бр. 17 со вкупна површина од 118 м2 (стан со површина од 115 м2 и тераси со површина од 3 м2) на ул. Димитар Влахов бр. 15, Зграда 1, Влез 1, Кат 3 и Поткровје, во Охрид, КО Охрид 3, КП 15096, со Имотен лист (строго централно градско подрачје, помеѓу Судот и Општината, наспроти зградата на Осигурување, на само 200 м од плоштадот и кејот на езерото). Зградата е прилично нова, градена по сите европски стандарди, со енергетска ефикасност, а станот се состои од пространа дневна соба, трпезаријата, кујна, терасата и тоалет на третиот кат и со внатрешни скали кон поткровјето каде се наоѓаат две детски соби, спална соба со гардеробер, тераса и купатило со мини теретана. Станот е со североисточна ориентација, иако во строг центар, на доста мирно и тивко место. Опремен е со висококвалитетен мебел и технички уреди, клима уред, соларни панели за 200 литарски бојлер и се продава комплет наместен. Одличен е за фамилијарно живеење, но и за привремен престој, како и за туристичка дејност. Цената на станот изнесува 159900 ЕУ.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам