1 / 11
Голем и ефтин стан во населба Христо
700 €
Цената е фиксна
24.01.2023 09:21

Охрид / Охрид

Број на соби:

3

Квадратура:

111 m²

Греење:

Струја

Спрат:

6 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Стар

Опрема:

Празен

Лифт:

Не

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Даме Груев - Слобода бр.2

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на трособен стан бр. 23 со вкупна површина од 111 м2 (стан со површина од 95 м2, тераси со површина од 10 м2 и подрум со површина од 6 м2) на ул. Даме Груев - Слобода бр. 2, Зграда 1, Влез 1, Кат 6, во Охрид, КО Охрид 2, КП 10664, со чист Имотен лист (населба Христо Узунов, во близина кај Такси Мерцедес и гинеколошка ординација Љубен Алексијевски, на само 10 мин. до центарот на градот). Станот е со оринетација југозапад -североисток. Истиот не е реновиран, располага со пространа дневна соба со засебна трпезарија и кујна како и тераса на југозапад со прекрасен поглед кон стариот град и езерската шир, детска соба со тераса на југозапад, спална соба на североисток и купатило. Одличен е за фамилијарно живеење или за повремен престој. Зградата располага со сопствен паркинг простор. Цена 76.000 ЕУ, со можност за договор. Постои можност да не се купува подрумот, со што цената би се намалила за 2000 евра.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам