1 / 4
Prodavam placevi vo Velgosti Ohrid
30.000 €
Цената е фиксна
12.02.2023 15:20

Охрид / Охрид

Квадратура:

1000 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Катастарска парцела 2416
747 метри квадратни
Велгошти
40.000 евра

Имотен лист бр. 21864
Катастарска општина Охрид
Катастарска парцела бр 4715
1532 метри квадратни
+ 170 метри квадратни по имотен лист бр 1237 за катастарска општина Велгошти-Катастарска парцела 983/2
Тоа е една нива -една парцела 1532+170=1702 квадрати се вкупно
Ги водат во катастар различно Охрид-Велгошти бидејќи со авионско снимање реката ги дели тие 170 квадрати а на лице место е една парцела
Се продава 65000 евра
Катастарска парцела 580/1
Катастарска Општина Велгошти ( Видобишта)
1342 метри квадратни
Цена 30.000 евра


Даниела Крлеска Танкоска
Моб 070-593489

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

....
Потврден огласувач
078548046
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам