1 / 12
Голем стан во Охридати
165.000 €
26.01.2023 10:23

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

4

Квадратура:

115 m²

Греење:

Струја

Спрат:

3 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Нов

Опрема:

Наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Асном бр.16

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на комплет реновиран четирисобен стан бр. 16 со вкупна површина од 115 м2 (стан со површина од 103 м2 и тераса со површина од 12 м2) на ул. АСНОМ бр. 16, Зграда 1, Влез 1, Кат Поткровје, во Охрид, КО Охрид 3, КП 16852 (населба Охридати, веднаш наспроти спортскиот центар Билјанини извори, на само 200 м од кејот и езерото). Зградата е прилично нова, градена по сите европски стандарди, со енергетска ефикасност, а станот е скоро и одново реновиран и истиот е со чист Имотен лист. Дневната соба, трпезаријата, кујната, терасата и детската соба се со југоисточна ориентација, со поглед кон Галичица и дел од езерото, а другите две спални и тераса се со северозападна ориентација со поглед кон Самоилови тврдини. Одличен е за фамилијарно живеење, но и за привремен престој, како и за туристичка дејност. Станот се продава комплет наместен за цена од 180000 ЕУ, а може и празен за цена од 165000 ЕУ.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам