1 / 12
Стан до гимназијата
65.000 €
26.01.2023 22:13

Охрид / Охрид

Број на соби:

2

Квадратура:

65 m²

Греење:

Струја

Спрат:

5 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Полу наместен

Лифт:

Не

Број на балкони:

1 Тераса

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Северозапад

Адреса:

Туристичка бр.47

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на двособен стан бр. 20 со вкупна површина од 61 м2 (стан со површина од 53 м2, тераса со површина од 4 м2 и подрум со површина од 4 м2) со чист Имотен лист на бул. Туристичка бр. 47, Зграда 1, Влез 1, Кат 5, без лифт, во Охрид, КО Охрид 3, КП 14951, (централно градско подрачје, веднаш наспроти Гимназијата и малиот плоштад кај Минимаркетот, во таканаречените војни згради, до продавницата на Жито леб). Станот е со северозападна оринетација. Истиот е комплет реновиран, променети влезна блиндор врата, ПВЦ врата и прозори, плочки во кујна, тоалет, нов паркет, ѕидовите со абрип и слично. Располага со дневна соба со трпезарија, кујна, тераса која на лице место изнесува 8 м2 со прекрасен поглед кон градот и езерото, тоалет и спална соба. Станот се продава делумно наместен и е веднаш вселив. Одличен е за фамилијарно живеење или за повремен престој. Цена 65000 ЕУ. Во цената е влезена и заедничката сопственост на земјиштето под зграда и дворното место. Зградата поседува и сопствен паркинг простор.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам