1 / 12
НОВ стан во населба Билјанини Извори
74.100 €
Цената е фиксна
31.01.2023 11:21

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

2

Квадратура:

113 m²

Греење:

Струја

Спрат:

3 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Нов

Опрема:

Празен

Лифт:

Да

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Ванчо Питошески бр.10

Агенција ГЕО СИСТЕМ ИНЖИНЕРИНГ од Охрид посредува при продажба на НОВ двособен стан бр. 17 со вкупна површина од 113 м2 (стан со површина од 49 м2 и две тераси со површина од 64 м2) на ул. Ванчо Питошески бр.10, Влез 1, на Кат 3 со лифт, во Охрид, КО Охрид 2, КП 11981/1 со Лист за предбележување во ЗАВРШНА ФАЗА на градба (во населба Билјанини извори, веднаш наспроти детската градинка Лихнида). Зградата е новоградба, а станот е со југозападна ориентација. Истиот располага со пространа дневна соба со кујна, трпезарија и засебна спална соба. Едната тераса од кај спалната изнесува 4 м2, додека другата голема пространа тераса која има прекрасен поглед кон градот изнесува 60 м2, од кои предмет на продажба се само 25 м2 од големата тераса и 4 м2 од малата тераса колку што е по проектот, додека оснатата површина од 35 м2 останува гратис. За продажба остануваат само 78 м2. Во склоп на големата тераса има можност за доградба на уште една спална соба. Технички прием и Имотни листови зградата ќе добие наскоро. Одличен е за фамилијарно живеење, како и за привремен престој. Цената изнесува 950 ЕУ од м2, односно 74100 ЕУ.

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

Meri
Потврден огласувач
075202190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам