1 / 12
Се продава SKODA RAPID 1.6 TDI 2015 66KW/90KS
10.999 €
Цената не е фиксна
14.03.2023 16:54

Делчево / Делчево

Марка:

Skoda

Модел:

Rapid / Spaceback

Година:

2015

Гориво:

Дизел

Километри:

140000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

66 kw / 90 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

66KW / 90HP
144796km РЕАЛНИ ИЗМИНАТИ КИЛОМЕТРИ

ЕДИНСТВЕНА НА ПАЗАРОТ СО ТАКВА ОПРЕМА!

• КУПЕНА И ВОЗЕНА ВО Р.ГЕРМАНИЈА
• ЕКОНОМИЧНА
• НАПРАВЕНИ ГОЛЕМ/МАЛ СЕРВИС
• КОМПЛЕТ ЛЕТНИ ГУМИ
• ДАЛЕЧИНСКО ЗАКЛУЧУВАЊЕ
• ЕЛЕКТРИКА НА СИТЕ СТАКЛА
• ЕЛЕКТРИКА НА РЕТРОВИЗОРИ
• СЕНЗОРИ ЗА ГУМИ
• АДАПТИВЕН ТЕМПОМАТ
• БОРД КОМПЈУТЕР
• TOUCH SCREEN / ЕКРАН НА ДОПИР
• BLUETOOTH
• AUX
• СЕНЗОРИ ЗА ПАРКИРАЊЕ НАЗАД
• ISOFIX СЕДИШТА (СО ГРЕЕЊЕ)
• РЕАЛНИ КИЛОМЕТРИ
• DAB РАДИО
• МУЛТИМЕДИЈА
• НАВИГАЦИЈА
• ФАБРИЧКИ ЗАТЕМНЕТИ СТАКЛА НАЗАД
• АЛУМИНИУМСКИ БАНДАШИ
• ГРЕАЧИ
• КЛИМА
• ДНЕВНИ СВЕТЛА
• СИСТЕМ ПРОТИВ ПРОЛИЗГУВАЊЕ
• ПОТПИРАЧ ЗА РАКА
• ЗНАЧИТЕЛНО ПРОСТОРЕН БАГАШНИК/ГЕПЕК
• БОЈА: СИВА МЕТАЛИК

• ЕКСТРЕМНО МАЛА ПОТРОШУВАЧКА:
ca. 3,3 l / 100km (на отворено)
ca. 4,2 l / 100km (градска)
ca. 3,8 l / 100km (комбинирано)

• CO2 - ЕМИСИЈА:
ca. 99g/km


- Увезена од Р. Германија.

- Произведена месец Декември 2015 (серија 2016).

- Зачувана и во одлична состојба.

- Не е ударана ниту префарбувана, моторот неперен.

- Колата е во секојдневна возна употреба.

- Редовно сервисирана во овластени сервиси.

- Возило без никакво улагање!

Контакт: Оливер 078/211-224

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Oliver
Потврден огласувач
078211224
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам