1 / 3
Wharfedale Diamond 9.3 vvvv
290 €
10.05.2023 18:35

Гостивар / Гостивар

Prodavam Wharfedale Diamond 9.3
kako novi
System type 3-way
Enclosure type Bass-reflex
Frequency response ± 3dB 40 - 24000 Hz
Nominal impedance 6 Ohm
Amplifier Requirements 30 - 120 W
Sensitivity (2.83V/1m) 88 dB
Tweeter 25 mm (1 in) dome
Woofer 200 mm (8 in) Kevlar cone
Dimensions (H x W x D) 450 x 247 x 331 mm / 17.72 x 9.72 x 13.03 in.
Weight 9 kg / 19.8 lbs.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

Audio-Video
Потврден огласувач
078204273
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам