1 / 7
Lenovo Legion Y520-15OKB - perfekna sostojba full paket
23.500 МКД
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

30.03.2023 17:37

Карпош / Скопје

Производител:

Lenovo

Xaрд диск HDD:

250 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Prodavam Lenovo Legion Y520-15OKB GAMING laptop, vo perfektna sostojba, komplet so site dodatoci so fabrichka kutija, komplet se ispravno koristen za lajt gaming LOL, Fortnite...

**NADOGRADENO: nov ram kit memorii 2x8GB Kingston DDR4-2666Mhz CL15, nadogradeno NvMe WD 256 GB M.2, SDBPMPZ-256G, I nadogradeno 500GB HDD 7200RPM Seagate Momentus.
Garancijata e istechena, baterija drzi solidno!

SPECIFIKACII:
Processor: Intel i5 - 7300HQ
GPU: GTX 1050Ti
RAM: Kingston 2x8GB DDR4-2666Mhz CL15 (HX426S15IB2)
NVME: 256GB Western Digital M.2, (SDBPMPZ-256G)
HDD: 500GB Seagate Momentus 7200RPM
Display: 15.60 inch, 1920 x 1080, IPS

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Vlatko
Потврден огласувач
075274415
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам