1 / 2
Procesor LGA 1155 i3 3240 dual core i5 3570 quad core
1.100 МКД
03.06.2023 13:00

Штип / Штип

Procesori ( CPU ) - LGA 1155

👉 i3 3240 - 1100 ден.
Cores: 2 Threads: 4, Clockspeed: 3.40 GHz.

👉 i5 3570 - 2200 ден.
Cores: 4 Threads: 4, Clockspeed: 3.40 GHz, Turbo Speed: 3.80 GHz.

✅Процесорите се стрес тестирани и работат перфектно.

📦 Праќаме по карго.

📌 Доколку ви треба процесор за LGA 775 прегледајте го огласот на следниов линк :: http://bit.ly/3Yr4JgJ

📌 Доколку ви треба процесор за AMD AM3 прегледајте го огласот на следниов линк :: https://bit.ly/3UrSnCM

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Иван
Потврден огласувач
075/389-308
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам