1 / 11
*** Капитал *** Луксузна Вила со поглед на езеро во Мегдани
330.000 €
17.05.2023 12:54

Охрид / Охрид

Број на соби:

2

Квадратура:

678 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Дрва

Дворна површина:

678 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Мегдани, Велестово

Ексклузивна понуда:
Луксузна вила во Охрид, во елитната населба "Мегдани", една од најатрактивните локации во околината на Охрид, со восхитувачки, непречен поглед на Охридско езеро.
Прекрасната вила е опкружена со недопрена природа која дава чувство на интимност и спокој.
Катастарски податоци:
вкупната површина изнесува 678 мкв, а имотот е опишан во катастар, на имотен лист број: 1205 КО Велестово.
Вилата е во процес на легализација.
Вилата се наоѓа во непосредна близина на: дирекција на национален парк "Галичица", спортско - рекреативен центар "Билјанини извори", ресторан Билјанини извори, Хидробиолошки завод и бензиската пумпа МАК Петрол.
Уникатна вила на една од најпрекрасните локации во Охридд, совршена за фамилијарно домување или времен туристички престој.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам