1 / 11
Mercedes C300
1 €
04.03.2023 00:30

Гостивар / Гостивар

Марка:

Mercedes-Benz

Модел:

C 300

Година:

2016

Гориво:

Дизел

Километри:

100000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2024

Сила на моторот:

176 kw / 239 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Mercedes C300 Dizel/hybrid,
101.524 km
35ks elektrik motor - 205 ks dizel motor total: 240 ks
100/km -> 3.4L autopat
100/km -> 6.1L gradcka
Selenite Grey боја.
Keramika, poliranje imam napraeno
Автомобилот е со високо ниво на опрема:
кожни седишта,
голем централен екран,
навигација,
heads up дисплеј,
сончев покрив,
LED intelligent light system фарови,
паркинг сензори со можност за самостојно паркирање.
Parking asistan.
BLIND SPOT WARNING SYSTEM (СИСТЕМ ЗА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА СЛЕПА ТОЧКА)
Редовно сервисиран во МакАутоСтар.
Доаѓа со два сета бандажи: оригинални мерцедес (17", со зимски гуми) и OZ (18", со летни гуми).
2 kluci
Command ekran i internet i wifi ima
Mercedesot e uvezen od MACEDONIJA MAK AUTOSTAR
Viber : 072 531 700
Whatsapp : 072 531 700

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Zuli
Потврден огласувач
072531700
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам