1 / 12
Семејна куќа во Општина Чаир на одлична локација
650.000 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

09.04.2023 19:38

Чаир / Скопје

Број на соби:

12

Квадратура:

260 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

1050 m²

Тип на домот:

Мулти семејна куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1961

Година на реновирање:

1995

Број на балкони:

Тераса + Повеќе од 5 балкони

Број на бањи:

4

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Скопје-Чаир Никола Малешевски бр.6

Се продава Мулти семејна куќа во Општина Чаир,населба Топанско поле.
Адреса-Никола Малешевски бр.6
Градена 1961година,градба без столбови,од темел до кров систем на испреплетена црвена тула со ѕидови дебели од 45cm.
Помината без оштетување во поплавите 1962год. и земјотресот 1963год.
потребно е мало внатрешно реновирање.
Куќата е на одлична местоположба,2км од строгиот центар на Град Скопје.Населбата е полна со зеленила, мирна за живеење и одлична средина за деца.
Се наоѓа во близина на Основно и Средно училиште,Балкански Универзитет градинка за деца,детски паркови,маркети и сл.
Куќата поседува 3 посебни влеза
2 посебни подрумски простории со вкупна површина сповеќе од 250м2
7 гаражи од кои 2 се подземни + простор за паркинг на повеќе од 8 возила надвор од гаражите.
На местото има 4 посебни градежни маркици П+2+ПК,Намена А2 (неможе да се градат згради)
Дворното место има излез на две улици и е со многу дрвца и зеленила.
Куќата се продава исклучиво цела,не е делива на посебни влезови.
Цената изнесува €650м2 или вкупна сума од 650.000€
Подетални информации на телефон-078925190/076570626

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Христина
Потврден огласувач
078925190
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам