1 / 12
VW T-CROSS 1.0 TSI 116кс 27.500км
23.800 €
21.03.2023 18:27

Кочани / Кочани

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

T-Cross

Година:

2020

Гориво:

Бензин

Километри:

25000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Златна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2024

Сила на моторот:

85 kw / 116 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Се продава VW T-CROSS 1.0 TSI 85kw 116кс - Бензин со 6 брзини, купен од ПОРШЕ Македонија, прва регистрација 17.12.2019 година со поминати 27.500км, сервисиран во овластен сервис со последен сервис на 02.11.2022 година, регистриран до 26.01.2024 година со многу дополнителна опрема:
---Стајлинг пакет Black (Алу фелни "Manila" 6,5J x 17, црни, полирано чело,
гуми 205/55 R17 со низок отпор при тркалање, Сигурносни навртки,
Спортски-комфорни седишта напред, Преслекување на седишата во текстил Diag,
Декоративни уметоци Transition Black/Grey на инструмент-таблата, Затемнети задни стакла,
Куќиштата на надворешните ретровизори во контрастна боја, Лумбарна поддршка во предните седишта)
---Клима уред Climatronic, 2-зонско автоматско регулирање на температурата
---Радио Composition Media (8.0 екран во боја чувствителен на допир, FM радио, Bluetooth, USB-c, 6 звучници)
---Поврзување App-Connect (со компатибилни паметни телефони: Apple CarPlay, Google Android Auto, Mirrorlink)
---Подготовка за мобилен телефон Bluetooth со функција за ИНДУКТИВНО ПОЛНЕЊЕ
---Адаптивен темпомат до 210 Km/h со функција за автономно сопирање
---Предни и задни паркинг сензори Park Pilot со графичко и звучно предупредување за препреки)
---Светла за магла напред со осветлување во свиоци
---Мултифункционален кожен волан
---Асистент за долги светла Light Assist
---Систем за заклучување и стартување без клуч
---Пакет Light & Sight (Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување, Автоматско активирање на предните светла со
функција Coming Home/Leaving Home, Сензор за дожд)
---Предни светла LED, со динамичко регулирање на досегот
---2 ПАРА ГУМИ (фабрички летни HANKOOK Ventus Prime 3 и зимски DUNLOP Winter Sport 5)
---ВОЗИЛОТО Е КАКО НОВО---

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

vw
Потврден огласувач
070213929
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам