1 / 5
Receiver SONY STR-DG510
5.500 МКД
6.000 МКД
25.04.2023 18:55

Гази Баба / Скопје

Prodavam av resiver sony str-dg510 vo odlicna sostojba dknesen od ch Power output: 90 watts per channel into 8Ω (stereo)

Surround output: 90W (front), 90W (center), 90W (rear)

Frequency response: 10Hz to 70kHz

Total harmonic distortion: 0.09%

Input sensitivity: 500mV (line)

Signal to noise ratio: 96dB (line)

Output: 500mV (line), 2V (Pre out)

Speaker load impedance: 8Ω to 16Ω

Digital inputs: coaxial, optical

Video Connections: HDMI, component, composite

Dimensions: 430 x 157.5 x 310mm

Weight: 7.7kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Enis
Потврден огласувач
070753705
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам