1 / 12
Audi Q5 2.0 TDI S Line quattro
16.900 €
31.05.2023 09:42

Охрид / Охрид

Марка:

Audi

Модел:

Q 5

Година:

2010

Гориво:

Дизел

Километри:

250000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2023

Сила на моторот:

125 kw / 170 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Audi Q5 2.0 TDI S Line quattro
-Година на производство: 2010
-Прва регистрација: 08/2010
-Километража: 294 721 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 125kw/170кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач:7-брзини - S-tronic dual-clutch automatic gearbox
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.8l/100km; отворено 5.4l/100km; просечно 5.9l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-двозонска конфорт автоматска клима
-Кожен волан со мулти-опции
-S line кожни седишта
-грејачи на седишта
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface MMI Навигација
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-подеслив трокрак кожен волан
-термална заштита на стакла
-дневни LED светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
-Еуро кука
-Нови гуми
Сервисна книшка со сите редовни сервиси до 290 322 км . 2022 год
Еден преходен сопственик
БЕЦПРЕКОРНА СОСТОЈБА
Платени сите давачки до регистрација
3 клуча
ЦЕНА : 16 900eur

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам