1 / 4
Notebook Lenovo Gaming 3 Ryzen5 5600H 16GB 512GB GTX1650 4GB
650 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

08.03.2023 18:59

Карпош / Скопје

Производител:

Lenovo

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

AMD Ryzen 5

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

CPU: AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
RAM: 1x 16GB SO-DIMM DDR4-3200; Two DDR4 SO-DIMM slots, dual-channel capable; Up to 16GB DDR4-3200 offering
SSD: 512GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe
• up to two drives, 1x 2.5" HDD + 1x M.2 2242 SSD
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6
Display: 15.6" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare, 60Hz, 45% NTSC, DC dimmer
Camera: 720p with Camera Shutter with 2x Microphone Array
COMMS: WiFi 11ax, 2x2 + BT5.0, Gigabit Ethernet
Ports: 2x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer only)
1x HDMI 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Battery: Integrated 45Wh (MobileMark 2018: 5 hr)
Weight: 2.25 kg
OS: none
Other: keyboard White Backlit, Firmware TPM 2.0

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Vase
Потврден огласувач
078575757
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам