1 / 3
Се продава градежна парцела за семејно домување
25.000 €
04.06.2023 19:43

Кавадарци / Кавадарци

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

452 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продаваат КП бр.6769/10 и КП бр.6769/11 за КО Кавадарци со вкупна површина од 452 м2.
Парцелите се опфатени со измена на ДУП, со кој ќе биде извршено спојување на парцелите во една градежна парцела со можност за градење : 140 м2 во основа, катност приземје со два ката и поткровје.
Парцелите се во непосредна близина на спомен костурницата.
Контакт: Душан 072 225 975

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Dushan
Потврден огласувач
072225975
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам