1 / 12
Audi A6 3.0 TDI V6 (204 Hp) Multitronic
19.700 €
20.000 €
31.05.2023 09:42

Охрид / Охрид

Марка:

Audi

Модел:

A6

Година:

2012

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2023

Сила на моторот:

150 kw / 204 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Audi A6 3.0 TDI V6 (204 Hp) Multitronic
-Година на производство: 2012
-Прва регистрација: 05/2012
-Километража: 199 798 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 150kw/204кс
-Зафатнина на моторот: 2968cc
-Менувач:7-брзини automatic transmission Multitronic
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.8l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.1l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-Четиризонска конфорт автоматска клима
-WEBASTO со тајмер
-Кожен волан со мулти-опции
-S line кожни седишта
-грејачи на седишта
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface MMI Навигација
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-подеслив трокрак кожен волан
-термална заштита на стакла
-дневни LED светла Matrix
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Потврда за км
БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча
ЦЕНА : 19700 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам