1 / 9
VOLVO XC40 R-DESIGN BLACK EDITION 2.0 D4 190HP GEARTRONIC AW
32.400 €
05.05.2023 09:45

Кочани / Кочани

Марка:

Volvo

Модел:

XC 40

Година:

2019

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

139 kw / 189 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

ОПИС
Година:
2019
Марка:
VOLVO
Модел:
XC40
Гориво:
ДИЗЕЛ
Мотор:
2.0 D4 190HP
Кубикажа:
1969 cm3
Коњски сили:
190 HP
Менувач:
Automatic
Број на седишта:
5
Каросерија:
ЏИП
Километража:
175000
Надворешна боја:
Бела
Шифра:
089394
ОПРЕМА
ABS
AirBag
ESP
Multimedia System
Централна Брава
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Затемнети Стакла
Борд Компјутер [КОЛОР]
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
F1 Shift - Типтроник
KeyLess Entry
KeyLess GO
Навигационен Систем
Климатроник [ДВОЗОНСКИ]
Прилагодлива Суспензија
Паркинг Сензори
Park ASSIST
Спортски Седишта
Кожен Ентериер ALCANTARA
Сензори за Дожд
LED Пакет
START-STOP Систем
VIRTUAL DASHBOARD
FRONT Assist
LANE Assist
Auto Hold
Мерач на Притисок во Гуми
КАМЕРА ЗА СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ
Wireless CHARGER
ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
ПРОИЗВЕДЕНА: 10/2018
● МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ / ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
● МОЖНОСТ ЗА КОМПЛЕТНА РЕГИСТРАЦИЈА ОД НАША СТРАНА
● 3 ОРИГИНАЛНИ КЛУЧЕВИ
● КОМПЛЕТНА СЕРВИСНА ИСТОРИЈА
● ГАРАНЦИЈА ЗА ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ
● УВЕЗЕНО ОД ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР ОД EU
🔴 ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ОВА ВОЗИЛО Е СЕУШТЕ ДОСТАПНО НА WWW.AUTOWELT.MK 🔴

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од: Претпријатие

AUTOWELT
Todosie Paunov 36
Потврден огласувач
078/203-200 076/699-999
Испрати Е-маил до огласувачот

AUDI A6 2.0TDI 204HP S-TRONIC AUTOMATIC

44900 €

VW PASSAT 1.6TDI 120HP BLUEMOTION DSG AUTOMATIC

21200 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам