1 / 12
VOLVO XC60 2.0 D4 190HP AWD [4x4] GEARTRONIC AUTOMATIC
33.600 €
05.05.2023 09:45

Кочани / Кочани

Марка:

Volvo

Модел:

XC 60

Година:

2019

Гориво:

Дизел

Километри:

150000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2023

Сила на моторот:

139 kw / 189 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

ОПИС
Година:
2019
Марка:
VOLVO
Модел:
XC60
Гориво:
ДИЗЕЛ
Мотор:
2.0 D4 190HP
Кубикажа:
1969 cm3
Коњски сили:
190 HP
Менувач:
Automatic
Број на седишта:
5
Каросерија:
ЏИП
Километража:
155000
Надворешна боја:
Бела
Шифра:
256622
ОПРЕМА
ABS
AirBag
ESP
Multimedia System
Припрема за Телефон
Алуминиумски Бандажи
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрика на Седишта
Борд Компјутер [КОЛОР]
Кожен Волан
Команди на Волан
CRUISE Control
KeyLess GO
Навигационен Систем
Климатроник [ДВОЗОНСКИ]
Паркинг Сензори
Спортски Седишта
Сензори за Дожд
LED Пакет
START-STOP Систем
VIRTUAL DASHBOARD
HILL-HOLD Assist
FRONT Assist
LANE Assist
Auto Hold
Мерач на Притисок во Гуми
КАМЕРА ЗА СООБРАЌАЈНИ ЗНАЦИ
Комбиниран Ентериер КОЖА/ПЛАТНО
ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
ПРОИЗВЕДЕНА: 10/2018
● МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ / ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
● МОЖНОСТ ЗА КОМПЛЕТНА РЕГИСТРАЦИЈА ОД НАША СТРАНА
● 2 ОРИГИНАЛНИ КЛУЧЕВИ
● КОМПЛЕТНА СЕРВИСНА ИСТОРИЈА
● ГАРАНЦИЈА ЗА ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ
● УВЕЗЕНО ОД ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР ОД EU
🔴 ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ОВА ВОЗИЛО Е СЕУШТЕ ДОСТАПНО НА WWW.AUTOWELT.MK 🔴

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од: Претпријатие

AUTOWELT
Todosie Paunov 36
Потврден огласувач
078/203-200 076/699-999
Испрати Е-маил до огласувачот

MERCEDES-BENZ A-KLASSE A180CDI 116HP 7G-DCT AUTOMATIC

25400 €

VOLVO XC60 2.0 D4 190HP MOMENTUM

20800 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам