1 / 6
Asus ROG G752 VT Gaming Laptop
750 €
21.03.2023 23:28

Карпош / Скопје

Производител:

ASUS

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

HDD

Големина на екран:

17 инчи и поголеми

Продавам гејмерски лаптоп Asus G752VT,
Лаптопот е сочуван како нов, без никаков софтверски и хардверски проблем, редовно внатрешно чистење со нормална температура околу (35-40 степени на процесор и графичка)
Лаптопот има 2 посебни кулери (еден за процесор, еден за графичка) и на двата кулери посебни цевки за прашина.Исто така има и посебни копчиња кои со одреден софтвер(од Аsus) може да се програмираат за вршат некоја работа (директно отворање на програма или сл), подолу можете да го видите тоа на линковите

Карактеристики на лаптопот:
Processor : Intel® Core™ i7 6700HQ Processor
Memory(Ram) : 8GB DDR4
Display : 17.3" 16:9 IPS FHD (1920x1080) Non-Glare LCD Panel
GPU : NVIDIA® GeForce® GTX970M
STORAGE : 1TB HDD 7200 RPM + 256 GB M.2 NVME SSD - 970 EVO (1 slot free) - најбрзиот interface за пренос на податоци

Максимална резолуција која може да ја даде преку некои од display out портовите е 4K, така да може слободно да се користи за филмови и сл.

Документацијата за овој лаптоп може да ја погледнете на една од сликите .
На следните линкови може да дознаете повеќе за овој лаптоп
Карактеристики:
https://www.asus.com/us/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G752VT/specifications/

Што се има лаптопот
https://www.asus.com/us/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G752VT/Features/

Слики:
https://www.asus.com/us/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G752VT/gallery/

Драјвери и софтвери за овој модел:
https://www.asus.com/us/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G752VT/HelpDesk_Download/

Видео за лаптопот
https://www.youtube.com/watch?v=OEbKZnGQ3t0

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Bojan
Потврден огласувач
075202325
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам