1 / 8
MacBook Pro 16" late 2019
1.250 €
Цената не е фиксна
22.03.2023 08:47

Карпош / Скопје

Производител:

Apple

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Се продава Space Grey MacBook Pro 16" (late 2019) во перфектна состојба.

Спецификации:
- Touch Bar Display
- Процесор: 2,6 GHz 6-Core Intel Core i7
- 2 Графички: AMD Radeon Pro 5300M 4 GB и
Intel UHD Graphics 630 1536 MB
- Рам: 16 GB 2667 MHz DDR4
- Екран: Ретина 16 инчи
- Хард Диск: Ultra Fast SSD 512GB

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Давид
Потврден огласувач
38975729115
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам